برگزاری دوازدهمین جشنواره ونمایشگاه فناوری نانو

۲۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۵ کد : ۱۵۱۶۸ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۹۶۱
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نانو و صنایع وابسته همچون سالهای پیش در محل نمایشگاه بین المللی تهران از ۱۸ تا ۲۱ مهرماه سال جاری برگزار گردید.
برگزاری دوازدهمین جشنواره ونمایشگاه فناوری نانو

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نانو و صنایع وابسته همچون سالهای پیش در محل نمایشگاه بین المللی تهران از 18 تا 21 مهرماه سال جاری برگزار گردید. امسال همچون دوره های پیشین واحد تهران مرکزی با همت معاونت پژوهشی- دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت واحد به همراه سایر واحدهای سراسر کشور دستاوردها و فناوری نانوی خود را در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی ارایه داده اند. امسال واحد تهران مرکزی با ارایه 25 دستاورد و محصول متنوع فناوری های نانویی که حاصل تلاش اساتید، پژوهشگران و دانشچویان این واحد است در نمایشگاه شرکت کرده اند. برخی از این محصولات در مرحله تجاری سازی قرار دارند. خوشبختانه امسال با ارایه محصولات کاربردی -علمی و همچنین تدابیر در نظر گرفته شده، مسئولین مربوطه، صنعتگران، محققین، دانشجویان و سایر علاقمندان از محصولات ارایه شده در بخش واحد تهران مرکزی استقبال خیلی خوب و فوق العاده ای بعمل آوردند. استقبال به حدی بود بطوریکه همواره بازدیدکنندگان پرشماری جلوی بخش غرفه واحد تهران مرکزی حضور داشتند از سری محصولاتی که در این نمایشگاه ارایه شده بود که میتوان به 6 دستاورد تحقیقاتی و محصول محور پژوهشکده بافت از جمله  زخم پوش نانولیفی و نانو الیاف سه بعدی اشاره کرد. اساتید و دانشجویان علوم پایه نیز با ارایه 15محصولات متنوع همچون سالهای گذشته، بیشترین محصولات ارایه شده در زمینه نانو از طرف واحد تهران مرکزی  را به نمایشگاه ارسال کرده بودند. برخی از این محصولات همچون گرافن سه بعدی و سنسورهای گازی طرفداران بیشتری در بین بازدیدکنندگان داشتند. چند محصول دیگر از گروه عمران دانشکده فنی نیز در این نمایشگاه ارایه شده بود که میتوان به فیلتر تصفیه فاضلاب های صنعتی و جاذب های آلودگی صنعتی از خاک اشاره کرد. یکی از محصولات که از استقبال فوق العاده بازدیدکنندگان همراه بود میکروسکوپ با قدرت زوم 300برابری که قابل نصب بصورت برچسب لایه ورق پلاستیکی بر روی دوربین گوشی های همراه، نیز اشاره کرد بود این محصول که به مرحله تجاری سازی نیز رسیده و در مرحله توسعه و افزودن قابلیتهای متنوع دیگر برای حضور بهتر در بازهای داخلی و بین المللی با راهنمایی های اساتید این واحد می باشد.

خاطرنشان می شود که امسال با  ارایه 25 دستاورد نانو از واحد تهران  مرکزی در نمایشگاه دستاوردها و  فناوری های نانو نسبت به نمایشگاه  سال گذشته که با 17 محصول  شرکت داشت به میزان 8 محصول  افزایش نشان میدهد.

این نمایشگاه علاوه بر تبادل  تجربیات پژوهشگران و صنعتگران ،  امکان تبادل تجربیات و آشنایی  بهتر  اساتید و پژوهشگران با  فعالیتهای پژوهشی واحدهای دانشگاه آزاد با یکدیگر را نیز فراهم می سازد.


نظر شما :